ŽIVOT NA FRÝDECKÉM ZÁMKU

Jak vypadal život v dávné i nedávné minulosti se přesvědčili žáci tříd 7. A a 7. B na zámku ve Frýdku. Dne 21. dubna 2017 vyrazili spolu s paní učitelkou Mgr. Terezou Muroňovou na exkurzi, v rámci které absolvovali prohlídku zámku s kvalitním výkladem průvodkyně Mgr. Ivany Malouškové a edukační program „Zakladatel Karel IV.“ pod vedením lektora Mgr. et Bc. Marka Weissbroda.

Děti se v Rytířském sále seznámily s nejzákladnějšími informacemi regionální historie, poté se prostřednictvím zámeckých pokojů dověděly mnoho zajímavého ze života šlechty. Zámecké putování bylo zakončeno v kapli sv. Barbory. Zde děti zhlédly minivýstavu o Velikonocích a předměty spjaté s místním mariánským poutním místem.

Druhá část výletu se skládala z výukové lekce o Karlu IV. Během ní žáci pracovali s pracovním listem, myšlenkovou mapou a za bohatého obrazového doprovodu na powerpointové prezentaci sledovali osudy tohoto snad nejvýznamnějšího panovníka českých dějin.

Pavel Březinský

Zámek_Frýdek_2 Zámek_Frýdek_3 Zámek_Frýdek_4