ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2022 ZŠ A MŠ RAŠKOVICE

Dne 3. 3. 2022 a 4. 3. 2022 proběhl na naší základní škole 1. ročník zimních olympijských her ZŠ a MŠ Raškovice ve víceúčelové hale a velké tělocvičně.

Do těchto her bylo zapojeno všech 20 tříd napříč I. i II. stupněm. Soutěžilo se v 7 disciplínách – Biathlon, Ice hockey, Snowboarding, Figure skating (krasobruslení), Skeleton, Ski jumping (skoky na lyžích) a Curling. Všechny disciplíny byly upraveny, tak aby se tyto hry mohly konat v prostředí haly a byly vhodné pro všechny věkové kategorie.

Jednotlivé třídy měly za úkol vytvořit vlajku, pod kterou budou soutěžit, vymyslet vítězný pokřik a sestavit v třídě týmy, tak aby se všichni mohli zúčastnit olympijských her. Týmy byly většinou sestaveny ze tří hráčů nebo hráček, ve kterých mohli na jednotlivých disciplínách získávat body pro třídu. Body ze všech disciplín se sečetli do jednoho celkového počtu a ten byl teprve vyhodnocen za třídu. Kategorie byly rozděleny na I. stupeň 1. – 5. třída a II. stupeň 6. – 9. třída.

Myslím si, že celá škola už 14 dní dopředu začala žít olympiádou. Ve třídách se tvořily týmy, v TV se připravovali žáci na jednotlivé disciplíny a o přestávkách se secvičovaly taneční figury na vystoupení v krasobruslení.

Olympiáda byla odstartována zahajovacím ceremoniálem, kde jsme představili olympionikům olympijské hodnoty (přátelství, respekt, výjimečnost), poslechli si olympijskou hymnu za pochodu čestného kolečka v naší hale, zapálili olympijský oheň a na závěr slyšeli hymnu České republiky, jakožto pořádajícího státu.

Odměnou pro vítězné týmy nebyly jen diplomy, ale také dva putovní poháry pro vítěze a pro každou třídu na prvním, druhém a třetím místě byly vyrobeny na našich 3D tiskárnách medaile s logem naší školy.

Na ukončujícím ceremoniálu konaném v pondělí 7. 3. 2022 jsme uhasili oheň, vyhlásili vítěze a ukončili, tak olympijské hry.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem olympionikům za předvedené výkony, pořadatelské třídě 9. A za pomoc při organizaci, třídním učitelům za vstřícnost a paní ředitelce za slavnostní řeč při zahajovacím a ukončujícím ceremoniálu a podpoře této školní akce.

Za celý tým tělocvikářů sepsal

Jan Sonnek