ZDRAVOU SVAČINU ZVLÁDNU SÁM! výchova ke zdraví v 6.A

V hodinách výchovy ke zdraví se učíme zdravě žít. K tomu, v první řadě patří zdravá strava. Zamýšlíme se nad tím, jak moc je pro naše tělo důležitá výživa. Co se děje s naším tělem, když nejíme nebo naopak když jíme až moc nebo nezdravě. Správná výživa je taková, která našemu tělu zajistí pravidelný přísun energie a živin, které jsou důležité pro náš růst a vývoj. Každý máme své stravovací zvyklosti. Dospělí si sami rozhodují o tom, co budou jíst a tím také učí své děti určitým stravovacím návykům. Žáci šestých tříd jsou už dostatečně velcí a schopní ovlivnit svou stravu. Dokáží si už sami připravit jednoduché jídlo. A jak dobře to dovedou, jsme měli možnost zjistit na hodinách. Žáci měli za úkol připravit jednoduchou a zdravou svačinku.  Hodnocen byl jak vizuální dojem, tak skladba potravin, kvalita provedení. S radostí můžeme říct, že žáci 6. A jsou opravdoví mistři. Jejich výtvory byly vizuálně opravdu nápadité. Rybí a mrkvová pomazánka, zeleninové a ovocné saláty, smoothie, vaječinka, ovocné špízy a další pochoutky nám velmi chutnaly.