ŽÁKŮM NA DRUHÉM STUPNI SE NEDAŘILO

V posledních dvou týdnech se naši žáci druhého stupně zúčastnili turnajů ve florbale.

Nejprve chlapci 7. ročníku zavítali na 7. ZŠ, kde změřili síly s týmy Starého Města, 11. ZŠ, 6. ZŠ, 7. ZŠ a 8. ZŠ. Kluci hned na začátku porazili 6. ZŠ, ale pak přišla prohra s týmem domácích. Hned následující zápas kluci remízovali s pozdějším vítězem 8. ZŠ. Rozhodující duel, kdy náš tým hrál o druhé místo v tabulce, přišel v souboji s 11. ZŠ. Zde ovšem kluci naprosto zbytečně prohráli a ani následná vysoká výhra s týmem ze Starého Města nestačila na více než celkové čtvrté místo.

Naši školu reprezentovali tito žáci: brankář Michal Málek, Marek Pěgřím, Petr Gřunděl, Adam Stříž, Jiří Staroba, Tadeáš Chodura, Ondřej Pohludka

Své štěstí zkusila i děvčata z osmé třídy, která sehrála svá utkání na 2. ZŠ. Tam se utkala s týmy z 1. ZŠ, 8. ZŠ, 2. ZŠ a Gymnazia Petra Bezruče. Bohužel bylo vidět, že jsou holky na své první akci a po pár trénincích. Nicméně se snažily, ale nestačilo to na výhru ani v jednom zápase a děvčata skončila na pátém místě.

Tým se skládal z těchto děvčat: brankář Adéla Blahutová, Natálie Velčovská, Michaela Dolechová, Barbora Macková, Nikola Jalůvková, Rozálie Hrubišová, Adéla Gřundělová a Nikol Tsitza.

Na posledním místě skončili i chlapci ze starší kategorie, když nedokázali vyhrát ani jeden zápas proti pěti soupeřům. Chlapci nepodali povedený výkon a až na některé jednotlivce kupili hodně chyb. Příběh je o to smutnější, že hráli v domácím prostředí a před domácím publikem. Bohužel, ani skandování spolužáků nepomohlo klukům k lepšímu výkonu.

Tým tvořili tito žáci: Jiří Leščinský, Marek Šulc, Matyáš Ochman, Vít Novák, Josef Plhal, Vojtěch Sikora, Ondřej Stříž, Jakub Velčovský a Martin Sonnek.

Snad se nám za rok bude dařit lépe.

Marek Veselka