ZA POVĚSTMI NA PRAŠIVOU

Využili jsme teplého podzimního počasí, opustili lavice školy, abychom si protáhli kosti a také se naučili něco nového o našem okolí. Kam jinam se vydat pěšky na hory než na Prašivou? Cestu nahoru jsme si zpříjemnili postřehovou hrou na “klíště”, při které nebyla ušetřena ani paní učitelka ????. U chaty jsme se rozdělili do skupin, které plnily zadané úkoly. Ty se týkaly nejen zeměpisných údajů o beskydském vrcholu, ale žáci také museli zapojit své kreativní myšlení a vymyslet pověst o místním pověstném medvědovi. I ostatní turisté s radostí sledovali, jak děti spolu pěkně spolupracují. Pobavily i herecké výkony, které někteří předvedli při pantomimickém zpracování pověstí. Asi se nespletu, když řeknu, že se nám nejvíce líbila ta o dívkách, které musely kvůli svatbě sjet Prašivou po holé zadnici ????.

Spolu s dětmi se těšíme na další výšlap a na netradiční vyučování v přírodě.

Dana Bednářová