Wolfram – oblastní kolo

Dne 18. května se naši vybraní žáci osmé třídy vydali na Branný den Wolfram, který organizovala Armáda ČR. Závod se konal na venkovním hřišti při 7. ZŠ Frýdek-Místek. Celé soutěže se účastnilo devět družstev. Jednotlivé týmy soutěžily ve zdravovědě, bojové dráze s plazením, plížením a přeskoky, další bojové dráze s minovým polem, střelbě ze vzduchovky na terče, hodu granátem do bedny na cíl, fyzické kondici, která spočívala v dělání sedů-lehů, kliků a dřepů na čas a znalostního testu o Wolframu.

Týmy mezi sebou vždy bojovaly o celkové umístění v soutěži. Pořadí se na konci soutěží sečetla a spočítala a vzešel vítěz, který bude postupovat v září na další kolo, které se koná v Libavé. Tam se bohužel naše družstva nepodívají, neboť jedno z družstev skončilo na 6. místě a druhé na 8. místě, kdy nás zradila především zdravověda a střelba.

I přesto děkujeme žákům za snahu a reprezentaci školy. Děkujeme.

Marek Veselka