VÝSTAVA 100 LET ZŠ RAŠKOVICE 1923-2023

Výstava podává základní nástin historie raškovické základní školy od roku 1923 s retrospektivou do poloviny 19. století, kdy v Raškovicích vznikla výpomocná stanice skalické školy. Jsou zde představeny klíčové mezníky od zřízení národní školy roku 1870 přes založení měšťanské školy v roce 1923 k nedávné přístavbě 3. patra školy realizované v letech 2019-2020.

Tento projekt není postaven pouze na textu, ale je ve velké míře doprovázen historickými fotografiemi. Výstavu reprezentují nejen předměty ze sbírky a archivu ZŠ Raškovice, ale rovněž výpůjčky z depozitáře obce Raškovic i zdejších obyvatel. Návštěvníci se tak například mohou těšit na školní lavice z přelomu 19. a 20. století, historické učebnice i dobové sešity nebo kroniky škol v Raškovicích, v Pražmě a Krásné.

Na výstavu v tělocvičně navazuje prezentace současné školy připravená pedagogy a dětmi z 1. stupně ZŠ.