VÝSLEDKY BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY 2022/2023

V letošním školním roce bylo tématem biologické olympiády Bezlesí. Žáci opět soutěžili ve třech aktivitách – řešili test, prováděli laboratorní práce a poznávali vybrané organismy. Do okresního kola pak předložili vstupní úkol, v němž zpracovávali své výsledky pozorování a pokusů.

Školního kola se zúčastnilo 9 žáků, v kategorii 8. a 9. ročníku získala 2. místo Terezka Čarvašová z 9. A  a 1. místo Šimon Jurga z 9. B, který byl úspěšný i v okresním kole. V něm obsadil krásné osmé místo v konkurenci  43 soutěžících.

V kategorii 6. a 7. ročníku se ve školním kole umístili: na 4. místě Evelína Povolná z 6. B, na 3. místě Tomáš Klimánek z 7. A, na druhém místě Julie Žižková z 6. A a zvítězil Radek Čompa z 6. C. V okresním kole velmi úspěšně reprezentovala naši školu Julie Žižková, která se umístila na 12. místě.

Gratulujeme všem soutěžícím a přejeme mnoho zajímavých zážitků při letním putování naší rozmanitou přírodou.

Dana Kuriplachová