Vítězství na U6

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nečekané se stalo skutečným a naši žáci se vydali na natáčení pořadu U6 do České televize Ostrava. Vše proběhlo dne 22. března 2016 v pavilonu U6 v Ostravě-Vítkovicích. Za přítomnosti kamer, herců, maskérů a dalších osob svedly naše děti souboj s týmem ze základní školy Opava.

Družstva soutěžila ve vědomostním kvízu, ve zručnosti, stavbě příbytku, poznávání zvuků zvířat, chemických pokusů a závěrečném hádání známé světové osobnosti. A jak to dopadlo?

Vyhráli jsme!

I když to místy vypadalo jednoznačně a zcela hladce, nakonec se ukázalo, že klíčový byl duel v ponorce, kde se hádala osobnost. Až do této doby měl soupeř z Opavy stále šanci na zvrácení výsledku a celkovou výhru. Ale povedlo se a po závěrečném zvládnutí úkolu s klíči byli žáci naší školy po zásluze odměněni a odvážejí si plno hezkých a zajímavých cen.

A kdopak nás reprezentoval? Jednalo se o žáky osmých tříd, konkrétně: Anežku Švrčkovou, která byla kapitánka, Terezu Havlíkovou, Jiřího Čuboka, Davida Stýskalu a Martina Šebestu.

Pokud chcete vidět, jak se dětem dařilo, nalaďte si dne 17. 4. ve 12.00 hod. nebo 24. 4. ve 12:00 hodin ČT Déčko a můžete se na jejich skvostnou jízdu soutěží podívat.

Chtěl bych poděkovat sdružení rodičů za příspěvek dětem na oběd. Panu faráři moc děkujeme za zapůjčení vozidla na přepravu na soutěž a zpět.
Za organizaci Marek Veselka

SAMSUNG CAMERA PICTURES