VÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ 2017

Dne 8. září 2017 si třída 9. A připravila program pro naše nejmenší žáčky z prvního ročníku. Tetky abecedky je seznámily s prvními písmeny z učebnice živé abecedy.

Žáci deváté třídy představovali různá písmena abecedy a prvňáčci se snažili uhádnout úkoly, které si pro ně deváťáci nachystali. Za splnění úkolů dostávaly děti sladkou odměnu.

Pro školní rok 2017/2018 se tak žáci 9. A stali patrony prvňáčků, což je zavazuje jim všemožně pomáhat. Děti se také rozhodly, že budou pro obě první třídy pravidelně nosit ovoce do škol.

Letošní vítání prvňáčků se všem velice líbilo. Deváťáci si vyzkoušeli, jaké to je stát před tak velkým publikem, jak s dětmi komunikovat a pracovat. Prvňáčci zase viděli nejstarší děti navštěvující naši školu v trošku jiném světle, skamarádili se a měli zároveň oživení ve své hodině.

Těšíme se, že spolupráce bude pokračovat a děti si opět něco pěkného připraví.

Markéta Juřicová