Vím, proč jím? / Vím, proč jím!

V týdnu od 15. do 26.března 2016 se žáci 6, 8 a 9.ročníků účastnili projektu Vím, proč jím? / Vím, proč jím! Projekt byl realizován ve spolupráci s Centrum Anabell, z. s.. Záměrem tohoto projektu bylo přispět ke zvýšení informovanosti o poruchách příjmu potravy mezi žáky a studenty základních a středních škol ve třech krajích České republiky, a to včetně destigmatizace tohoto vážného psychiatrického onemocnění. 90minutový workshop obsahoval důležité informace o poruchách  příjmu potravy. Odpovídal na otázky – co je příčinou vzniku těchto poruch, které to jsou, proč někdo jimi onemocní a co pak v takové situaci dělat. Interaktivními aktivitami, poutavými videi  a vyprávěním lektorky – paní Zdenky Kišové, se žáci o tématu mentální anorexie, mentální bulimie, záchvatovitému přejídání, ortorexii, bigorexii, drunkorexii, dovídali důležité poznatky.  Cílem programu bylo i nabytí vědomosti a schopnosti v případě potřeby poskytnout pomoc někomu, kdo by odbornou psychiatrickou či jinak odbornou péči v souvislosti s poruchami příjmu potravy potřeboval.

Foto 4 Foto 3 Foto 11