VERŠE ERBENA, HORY, SUCHÉHO … SE NESLY INFORMAČNÍM CENTREM

Ve čtvrtek 1. 2. 2018 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže II. stupně. Soutěže se zúčastnilo 9 žáků. Některým přihlášeným nedovolila nemoc, aby předvedli, co umí.

Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – III. kategorie (6. a 7. ročníky), IV. kategorie (8. a 9. ročníky). Výkony recitátorů posuzovala porota – paní učitelka Tereza Muroňová a Simona Carbolová.

Soutěž proběhla v informačním centru základní školy. Přednášející poslouchala nejen porota, ale i posluchači z osmé třídy. Přestože byla na soutěžících znát tréma, své výkony ustáli a všichni za ně byli odměněni. Recitátoři získali nové zkušenosti, které snad jednou ocení. 4 šťastlivci postoupili do obvodního kola, které se uskuteční 20. 2. od 9 hodin.

Základní školu pojede reprezentovat Eduard Muroň (6. B), Pavla Hyrníková (7. B), Daniela Uherková (7. A) ze III. kategorie a ze IV. kategorie Anna Gucká (9. A). Postupující žáci měli velkou radost a za odměnu se musí naučit druhý soutěžní text.

Všem dětem, které se zapojily do Celostátní přehlídky dětských recitátorů, patří velké poděkování. Přípravě věnovaly a ještě věnují kus svého volného času, a to se cení. Do dalšího kola přejeme hodně štěstí.

Simona Carbolová