VELIKONOČNÍ BESEDA NA PRAŽMĚ

Žáci třídy 9. A se dne 8. dubna zúčastnili v rámci výuky dějepisu a českého jazyka besedy o Velikonocích. V pražmovském kostele si pro žáky připravil zajímavý program pan farář  Mgr. Mirosłav Edward Jesel, který je přivítal úvodním povídáním o kostele. Zmínil, že chrám je nejen místem pro sloužení bohoslužeb, ale také koncertní síní i muzeální budovou s hodnotnými předměty.

Poté zahrála na varhany paní katechetka Judita Foldynová, DiS. Děti se tak přesvědčily o kvalitní akustice zdejšího prostoru. Následovala beseda o historii Velikonoc, přičemž byl kladen důraz na jejich židovský původ.

Akce byla zakončena komentovanou prohlídkou kostela, takže se žáci podívali například do kněžiště, do sakristie, kde si mohli prohlédnout kněžské ornáty nebo se podívat zblízka na kalich či hostie. Poslední zastávkou v kostele byl kůr, na kterém pan farář dětem ukázal samotné varhany, vysvětlil, jak fungují píšťaly, a dokonce sám na tento liturgický nástroj zahrál.