VÁNOČNÍ TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ

Úterý 19. 12. 2023 patřilo na naší škole tradičnímu školnímu turnaji v přehazované, který byl určen žákům 4. – 9. tříd.

Nejprve se v hale sešli mladší žáci 4. až 6. ročníku, již vytvořili celkem 8 týmů. Dali si zajímavé názvy týmů: Olafovo vánoční cukroví, Kinder mafie, Džungaráci, Drtiči, No name, Madrid, Paťačky drsňačky a Šmoulové.

Týmy hrály nejprve vzájemné utkání v nalosovaných skupinách. Poté podle výsledků postupovali do semifinále a konečného finále. Mezi nejlepší se zařadili Kinder Mafie a Džungaráci, kteří si spolu zahráli o třetí místo. Tento zápas vyhrála Kinder mafie nad Džungaráky 11:7. Ve finále se setkala družstva žáků 6. tříd No name a Olafovo vánoční cukroví. Zápas byl velmi vyrovnaný a až v závěru se více dařilo Olafovu vánočnímu cukroví, které nakonec vyhrálo 11:7. Toto vítězné družstvo jako odměnu získalo krabici Marlenky. Radovali se z ní žáci 6. B třídy: Fabián Gardoš, Jakub Žídek, Adéla Lajgotová, Vanesa Kozelská, Agáta Diasová, Barbora Huječková a Dita Plucnarová.

Konečné pořadí týmů mladších žáků: 1. Olafovo vánoční cukroví, 2. No name, 3. Kinder mafie, 4. Džungaráci, 5. Drsňačky paťačky, 6. Madrid, 7. Šmoulové a 8. Drtiči

Po první kategorii nastoupily družstva 7. -9. ročníku, kterých bylo celkem 9. Rozlosovali se do tří skupin a hráli mezi sebou dvoukolově zápasy. Poté opět postoupili do čtvrtfinále, semifinále a finále. V této věkové kategorii patřili mezi nejlepší družstva  Umama vako a Kapišulaty, kteří si zahráli o 3. místo. Zvítězil tým Kapišulaty poměrem 13:7.

Ve finále se utkala družstva Dream team a Pšonci, složené z žáků 8. a 9. tříd. Hrálo se do 12 bodů. Nejdříve tohoto stavu dosáhlo družstvo Pšonci a zaslouženě vyhrálo tento turnaj poměrem míčů 12:9.

Vítězné družstvo bylo složeno z žáků: Matěj Audy, Matěj Ručka, Tereza Blažejová, Kamila Frydrychová, Rostislav Švrček.

Konečné pořadí týmů starších žáků: 1. Pšonci , 2. Dream team, 3. Kapišulaty, 4. Umama vako, 5. Simpsonovi, 6. Vesničani, 7. XD rasa, 8. Dračice, 9. Perníci

Po celou dobu turnaje pomáhali s organizací žáci 7. C, kteří chystali hřiště, dělali rozhodčí a také připravili pro všechny hráče hezky naaranžovanou zdravou svačinu, složenou z kousků jablka, pomeranče a banánů.

Markéta Muroňová a Jan Sonnek