TVOŘÍME VLASTNÍ VYDAVATELSTVÍ

Naše škola se letos zapojila do 19. ročníku mezinárodní literární soutěže „Tvoříme vlastní vydavatelství“. Tématem byly pohádky a žáci třídy 6. A vytvořili hned několik pozoruhodných příběhů (za všechny jmenujme tyto – Till a sedm automechaniků, Pohádka o hamburgerové chaloupce, O volejbalistce a sedmi míčích, O Tukanových). Nároky byly dosti vysoké, a tudíž škola zaslala do soutěže jen jednu pohádku – Tři cizinci od autorů Dominika Dorociaka a Tomáše Garby.

Ti se zúčastnili dne 25. dubna 2018 slavnostního vyhodnocení české části soutěže v Modrém salonku Městské knihovny ve Frýdku-Místku. Podle slov pořadatelů se sešel vysoký počet pohádek, což jim moc nepřidalo při rozhodování. A i přesto, že se kluci neumístili, považují tuto soutěž za výbornou zkušenost.