TRADICE A ZVYKY ŽIDŮ – 6. A, 6. B

Jelikož v dějepise v 6. ročníku právě probíráme starověké státy a národy, zaměřili jsme se ve středu 10. ledna 2024 na „Tradice a zvyky Židů.“

V projektové hodině byly děti prostřednictvím powerpointové prezentace seznámeny s 5 okruhy židovské kultury – Izrael a Židé, hebrejština, Tóra, Šabat a Chanuka. Žáci v průběhu povídání a výkladu plnili hned několik úkolů. Ve skupinách tvořili izraelskou vlajku, vyzkoušely napsat své křestní jméno hebrejským písmem, přečetli si ze Starého zákona dva příběhy – „Stvoření“ a „Mojžíš obdrží Boží zákony.“ Po zhlédnutí krátké dokumentární ukázky o Šabatu poznávali na obrázku předměty spjaté s Chanukou. Po splnění všech úkolů děti vybarvily „chanukovou omalovánku.“