Táta, máma a já- preventivní program pro 2. ročníky

V rámci preventivních aktivit školy jsme pro žáky 2. ročníků připravili preventivní besedu – Táta, máma a já, která se uskutečnila 20.1. 2022.  Lektorkou byla Bc. Hrušková Michaela z Poradny pro ženy a dívky ve Frýdku Místku. Během 2 vyučovacích hodin si žáci společně s paní lektorkou a třídní učitelkou povídali o rodině, o tom jak to v ní funguje.  Na aktivitě s lodí si žáci prožili různé situace – rozdělení povinností v rodině, semknutí rodiny v ohrožujících situacích, vzájemnou pomoc a podporu v rodině. Paní lektorka s dětmi citlivě probrala různé situace jako rozvod rodičů, jejich nového partnera a nové děti. Společně vytvářeli seznam dětských trápení, smutků a obav. Při hře „Volby“ hledali člověka, kterému věří natolik, aby s ním mluvili o svém problému. Přesto, že beseda se dotýkala závažných situací, které se v rodině mohou stát, byla plná aktivit, radosti, veselých zážitků i vzájemné podpory.