SVĚTOVÝ DEN BEZ AUT 2021 – HODNOCENÍ

V rámci Mezinárodního dne bez aut si náš ekotým připravil dotazník, ve kterém jsme zjišťovali, jakým způsobem se naši spolužáci dostávají do školy. V úterý 21. 9. 2021 se vybraní členové ekotýmu dotazovali v jednotlivých třídách, kolik dětí jezdí do školy autem s rodiči, kolik autobusem, kolik jich chodí pěšky a kolik jich přijelo na kole nebo koloběžce. Také o tomto mezinárodním dni informovala Lidka v rozhlase a dali jsme plakát pro rodiče a děti na vstupní dveře. Působili jsme tak nejen na naše spolužáky, ale také na rodiče, kteří si v úterý přišli pro své děti do družiny. Ve středu pak“ ekotýmáci „ stáli ráno u šaten a ptali se dětí, jak do školy přišly.

Hodnocení: Bohužel ve středu 22. 9. 2021 bylo velmi špatné počasí (pršelo) a mnoho dětí, které chodí do školy normálně pěšky, museli přivézt rodiče. Zjistili jsme, že většina dětí z prvního stupně (hlavně 1. a 2. ročníky se vozí do školy a ze školy autem, protože je rodiče vezou cestou do nebo ze své práce. To vše je ovlivněno i tím, že jsme spádová škola a děti k nám dojíždějí z mnoha vesnic. Žáci 2. Stupně již jezdí do školy autobusy. Ale ve středu se našel i takový žák, který se obětoval a jel do školy na koloběžce i v dešti. 🙂

Na této akci Ekoškoly se  v rámci tématu Doprava z ekotýmu podíleli:  Kája Š., Denisa V., Zuzka, Šarlota, Viktor, Kamča, Zuzka a Lidka.

Tuto akci bychom chtěli zopakovat někdy v jarních měsících, kdy bude lepší počasí, a děti mohou přijet do školy na kolech nebo už budou více používat k dopravě autobusy.

Za ekotým Zuzka a Šarlot