Strom bratrství aneb společná oslava vzniku Československé republiky 1918

Již tradičně se potkávají žáci i učitelé dvou partnerských škol Raškovice (ČR) a Svitu(SR) při vzájemném sdílení poznatků, vědomostí, na poli soutěžním i při přátelských posezeních. Tentokrát vyšla návštěvní řada na Slovensko.
V rámci své návštěvy v raškovické škole se učitelé seznamovali se základy civilní obrany, formou, jak je předávána žákům v Čechách. Současně s tím poznávali okolí obce, historii i památky novodobé.
Velmi příjemným osobitým aktem bylo připomenutí společného dlouholetého trvání společného státu obou národů, které jsme si právě v těchto dnech připomínali. A proto zcela spontánně vznikl nápad na společné vysazení „stromu svobody – stromu bratrství“ na krásném místě na křižovatce cest, které nakonec všechny vedou k stejnému cíli.
Za spolupráce pana starosty Jiřího Blahuty byla společnými silami vysazena lípa česko- slovenská.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA[/caption