SRDCE PRO VÁCLAVA HAVLA

O tom co je vlastně svoboda a demokracie si v hodině dějepisu zadiskutovala dne 14. listopadu 2018 třída 9. A. Žáci nejprve vymezili pojem svoboda a snažili se najít rozdíly mezi politickým i společenským vývojem před rokem 1989 a současností. Právě toto srovnání je mělo dovést k tzv. sametové revoluci a osobnosti Václava Havla, kterému byl tento dějepis věnován v souvislosti s nadcházejícím Dnem boje za svobodu a demokracii. Pak následoval řetězový referát, během kterého žáci představili Václava Havla hned z několika úhlů, oblastí, ale též etapy jeho života. Za všechny jmenujme například studium, Chartu 77, pobyt ve vězení, sametovou revoluci, Občanské fórum, amnestii nebo uměleckou tvorbu. Na samotný závěr hodiny věnovali žáci Havlovi srdce jako symbolické poděkování za jeho neúnavný boj za náš svobodný stát.