SPORTOVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ – VIŠŇOVKA

Ve dnech 29. – 31. 5. proběhlo již tradičně naše jarní sportovní soustředění na Višňovce. Je to naše druhé sportovní soustředění v tomto školním roce a udělalo krásnou tečku za sportovními akcemi naší školy. Soustředění se účastnily vybrané děti ze sedmých, osmých a devátých tříd, které pravidelně reprezentují naši školu ve sportu. Celkem jsme měli na soustředění 24 dětí. Děti se účastnily různých soutěžních her, učily se spolupracovat v týmech, které se jim neustále měnily. Ukázalo se, že vítěznými týmy se stávaly děti, které dokázaly lépe spolupracovat a dohodnout se na taktice. Také volba správného týmu se ukazovala jako klíčová.

Užili jsme si dvě večerní hry, kdy děti potrápily svou paměť, ale také mozkové buňky. Opět rozhodovala jak rychlost, tak dobře zvolená taktika.

Kromě her sportovního charakteru na rozvoj silových, vytrvalostních i rychlostních schopností našich přítomných sportovců, měly děti také různé úkoly zaměřené třeba na operaci Wolfram (blížil se branný závod s touto tematikou) anebo otázky ze současného i historického sportu.

Počasí nám přálo, sluníčko nás provázelo celé tři dny, a když občas hrozily bouřky, nám se naštěstí vyhnuly a jen jednou jsme byli nuceni se před deštěm schovat dovnitř. Navštívili jsme také hřiště ve Vyšních Lhotách, zahráli si baseball a basketbal.

Chtěla bych dětem moc poděkovat za účast, za skvělé zážitky a za perfektní chování během celého sportovního soustředění. Dodržovaly vše, co jsme si domluvili a chovaly se týmově. Navzájem si pomáhaly. Dokázaly přežít bez mobilních telefonů, i když právě tohle byl pro mnohé nejtěžší úkol.

Celkovými vítězi našeho soustředění se stali:

V kategorii chlapců vyhrál Jan Rangl ze 7. B, druhé místo obsadil Matěj Audy z 9. B a na třetím místě skončil Albert Vykoukal z 8. A.

V kategorii dívek vyhrála Barbora Novotná z 8. A, na druhém místě se umístila Dorota Skotnicová ze 7. C a třetí místo v kategorii dívek se umístila Natálie Byrská z 8. B.

Výherci kategorií si odnesli trička s logem naší školy. Moc gratulujeme všem, kteří vyhráli a také těm, kteří i když nevyhráli, tak se po celou dobu soustředění snažili a plnily úkoly s velkým nasazením.

Děkujeme, loučíme se tímto s letošními deváťáky, kteří se soustředění zúčastňovali pravidelně, a po kterých nám bude smutno. Již teď se těšíme na další sportovní soustředění, které v případě zájmu bude již tradičně v novém školním roce na podzim.

Za tělocvikáře Markéta Juřicová a Jan Sonnek