Sportovní soustředění

Ve dnech 22 – 24.11.2016 proběhlo na naší škole první sportovní soustředění. Zúčastnili se ho vybraní žáci 7., 8., a 9. tříd, kteří reprezentují naši školu ve sportovních soutěžích a pan učitel Veselka s paní učitelkou Juřicovou.

V úterý ráno jsme se rozdělili na dvě skupiny a vydali jsme se na Višňovku. První – překvapivě početnější partička, vyběhla s panem učitelem a zbylé děti šly rychlou chůzí s paní učitelkou. Ubytovali jsme se, seznámili jsme se s programem, jídelníčkem a domluvili jsme si pravidla. Následoval oběd a odpolední klid, a v 12.30  jsme se již celí nedočkaví vydali za první hrou – Epikurovým poselstvím. Hra probíhala v týmech a hledali jsme v lese zašifrovanou zprávu, která poté skrývala další úkol – složit básničku.

P1090477P1090488

Jednotlivé týmy se úkolu zhostily s velkou chutí a snažili se opravdu všichni. Vyhrát však mohl jen jeden. Po návratu na chatu následovala svačinka a vyhodnocení nejlepší básničky.

Na děti čekal baseball. Dva týmy se nejprve snažily pochopit pravidla a poté se rozjela hra, která všechny moc chytila. Bohužel, se začalo stmívat a hru jsme museli odložit na středu. Před večeří jsme ještě zvládli hry uvnitř – ovocný koš, oslíka a jiné, u kterých jsme se velice nesmáli a pobavili.

P1090560P1090562

Po večeři si pro nás učitelé připravili další zajímavou hru, kdy jsme po dvojicích vybíhali na předem určenou trasu a snažili jsme se jí zdolat co nejdříve. Ztížené jsme to měli tím, že jsme museli po cestě hledat čísla, která tam byla rozmístěna a sčítat, případně odečítat a dobrat se ke správného výsledku. Dobrý výsledek nikomu nevyšel, protože každá dvojice nějaké to číslo přehlédla. Navíc ani vítr, který celou dobu foukal, nám moc nepomohl a některá čísla odnesl.

Ve 21.30 byla stanovena večerka. Moc se nám do postelí nechtělo, ale nakonec jsme ulehli. V 7.00 ráno nás vzbudila paní učitelka a museli jsme se rychle připravit na rozcvičku.

Po rozhýbání a následné snídani jsme se vydali na túru. Naplánovaná byla dlouhá trasa přes Komorní Lhotku na Kotař, Prašivou, Kohutku a na Višňovku. Cesta byla dlouhá, ale úžasně nám vyšlo počasí, které nám přálo všechny tři dny. Sluníčko svítilo, foukal teplý vítr. Po cestě jsme opět plnili úkoly v družstvech. Za každý úkol jsme dostávali indicie podle úspěšnosti – družstvo, které splnilo úkol nejlépe, dostalo nejvíce indicií. Prvním úkolem bylo složit puzzle, dále jsme skládali vlaštovku a snažili jsme se jí poslat co nejdále, následoval hod šiškou na cíl, roháči, kteří si hlídali své stromy a poslední úkol Hra o život probíhal na zahradě Višňovky – děti si strhávali fáborky na rukou. Po úspěšném absolvování 15 km okruhu, jsme z indicií hledali správné slovo. Nakonec dvě z pěti družstev uhodla správné slovo a získali další body.

P1090499P1090551

Když jsme si trošku odpočinuli, pustili jsme se do pokračování baseballu ze včerejška. Ještě než se setmělo, tak jsme stihli zahrát kontaktní hru Hutututu, která měla úplně největší úspěch snad u všech dětí.

Večeře byla rychlá a s novou energií jsme se pustili na stezku odvahy. Na cestu nám svítily hvězdy a osvětlený Hyundai. Stezka byla jednoduchá a krátká a zvládli jsme ji všichni. Zbytek večera jsme měli volný program. Někteří zůstali na zahradě a hráli ještě nějaké hry, jiní se přesunuli dovnitř a povídali si nebo se dívali na televizi. Večerka byla dodržena všemi, neboť byli všichni unaveni po náročném dni, plném zážitků a ušlých kilometrů v nohách.

P1090504P1090547

Ranní budíček byl až v 8 hodin. Rozcvičku měl pan učitel a protáhli jsme se venku. Snídaně byla vydatná a pak nás čekal úklid. Tato neoblíbená činnost, byla rychle zvládnuta ke spokojenosti všech. Zhodnotili jsme celý pobyt a vyhlásili jsme nejlepší borce. Nejlepšími sportovci letošního prvního soustředění se stali – 3. místo – Jakub Muroň, 2. místo – Jan Turoň a vítězství vybojovala děvčata Miriam Kollárová a Anežka Švrčková.

Předali jsme chatu, nabalili jsme věci do aut, ještě jsme stihli pár her na zahradě a vydali jsme se na cestu do školy, kde jsme se rozešli do svých domovů. Akce se líbila jak učitelům, tak dětem. Všichni doufáme, že se na jaře bude opakovat.