Školní poradenské pracoviště

Koordinátorem inkluze na škole a vedoucím školního poradenského centra je Mgr. Sylva Mertová, tel: 558425552, na níž se můžete obracet při výukových obtížích žáka, školním neúspěchu, zajištění kontaktu na PPP či SPC, či při potřebě zkonzultovat školní zralost dítěte před nástupem k povinné školní docházce nebo návštěvu odborného poradenského zařízení.

Školní psycholog, Mgr. René Gavlas, tel: 558425553, psycholog.raskovice@gmail.com, pro osobní pohovory s rodiči v pracovní době čtvrtek 14.00 – 17.00 hod. a dále po domluvě, provádí následující činnosti, uvádíme jen některé:

• Diagnostika při vzdělávacích a výchovných problémech žáků.
  • Depistáž a diagnostika nadaných dětí.
  • Péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, kterým jsou poskytována podpůrná opatření prvního stupně, zejména pomoc při sestavování plánu pedagogické podpory a vedení.
  • Individuální případová práce se žáky v osobních problémech, zejména konzultace a vedení.
  • Krizová intervence a zpracování krize pro žáky, pedagogické pracovníky a zákonné zástupce.
  • Prevence školního neúspěchu žáků, zejména náprava a vedení.
  • Konzultace se zákonnými zástupci při vzdělávacích a výchovných problémech dětí.

Metodik prevence – PaedDr. Halamová Jana, tel.: 558 425 552, email: halamova.j@seznam.cz