Školní kolo recitátorů 1. stupně

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po třídních kolech, které proběhly během měsíce ledna, se v pondělí 30.ledna 2017 konalo školní kolo v recitaci žáků 1. stupně.

V našem informačním centru se nejdříve sešly 2. a 3. třídy, aby si poslechly nejlepší recitátory 1. kategorie. Bylo jich celkem 13. Další hodinu soutěžili zástupci 4. a 5. tříd, kterých bylo 10. Porota vyhodnotila a ocenila vždy první tři nejlepší.

V 1. kategorii se nám nejvíce líbila báseň v podání Rudolfa Kalabise ze 3.A, který získal 1. místo. Na 2. místě se umístil Antonín Ochman z 2.B a 3. místo si odnesli 2 chlapci: Šimon Jurga ze 3.B a Václav Gurník z 2.A.

V 2. kategorii se porotě více líbily básně dívek. Nejúspěšnější byla a 1. místo si odnesla Daniela Míčková z 5.B. Na 2. místě skončila Anna Sysalová ze 4.B a na 3. místě se umístila Aneta Foldynová z 5.A.

Ve středu 1.2.2017 proběhla soutěž recitátorů také v 1. třídách, kteří zastupovali 0. kategorii. Přednášelo 10 dětí. Na 1. místě se umístila Viktorka Gavlasová z 1.A, na 2. místě se umístila Adinka Doležalová z 1.B a diplom za 3. místo si odnesla Evelínka Vančurová z 1.A.

Ocenění žáci 1. a 2. kategorie nás budou reprezentovat na okrskovém kole, které se bude konat 22.2.2017 na ZŠ v Dobré. Přejeme jim hodně úspěchů.

1. Muroňová