Školní družina je školské zařízení pro zájmové vzdělávání, které neplní jen funkci sociální, ale nabízí žákům možnost zajímavého a aktivního trávení volného času, jak před vyučováním, tak odpoledne po vyučování.

ORGANIZACE ŠKOLNÍ DRUŽINY
ORGANIZACE RANNÍ ŠD

• Ranní ŠD probíhá na staré budově,
  • žáci se mají možnost zapojit do nabízených ,,koutků“,
  • žáci zde také mohou využít určený prostor (,,snídaňový stůl“), kde se mohou nasnídat.

ORGANIZACE ODPOLEDNÍ ŠD

• Po ukončení výuky odchází žáci do školní jídelny, kde po konzultaci s rodiči dohlížíme nejen na zásady správného stolování, ale i na stravovací návyky.
  • Čtenářské dílny – žákům předčítají na pokračování nejen p. vychovatelky, ale i p. ředitelka nebo starší spolužáci. K přečteným knihám si zkoušíme nakreslit ilustrace, seznámíme se s jejich autory i ilustrátory. Vše poctivě zaznamenáváme do společného čtenářského deníku.
  • Cca od 13:30 hod. se žáci mají možnost zapojit do individuálních i kolektivních aktivit připravených zkušenými vychovateli.
  • V případě vhodného počasí využíváme k volným hrám i venkovní prostory školy.
  • Od 15 hod. se oddělení spojují do koncové družiny, kde se žáci věnují volným hrám.

V průběhu celého pobytu žáků ve školní družině jsou k dispozici stolní hry, stavebnice, dětské časopisy (Mateřídouška, ABC, Čtyřlístek, Pastelka, Junior, Míša, Makovice, Simpsonovi), řada výukových materiálů (např. tabulky Mutabene), kinetický písek, grafomotorické desky, didaktické pomůcky, pracovní listy, omalovánky, dětské encyklopedie, aj.

Žáci školní družiny  jsou dle věku rozděleni do pěti oddělení. Každé oddělení má kapacitu 30 žáků.

PERSONÁLNÍ ZAJIŠTĚNÍ ŠD

1. oddělení – Lucie Pánková – vedoucí vychovatelka

2. oddělení – Mgr. Andrea Mičulková

3. oddělení – Mgr. Nela Olbrechtová

4. oddělení – Hana Šmahlíková

5. oddělení – Hana Martináková

SPOJENÍ NA ŠD

Telefonní čísla jsou do kabinetů vychovatelů, uvědomte si, prosím, že vychovatelé tráví dobu od 11:30 do 16:30 v jídelně a následně na svých odděleních při činnostech s žáky a dohledu nad nimi, proto není v jejich možnostech zvedat telefony.

Telefon: 558 425 564, 558 425 561, případně sekretariát školy: 558 425 551

V krajních případech můžete využít mobilní telefon 704 104 318, a to v době od 15:00 do 16:30.

email: skolni.druzina@zsraskovice.cz

Kontakt možný také přes Bakaláře (Pánková Lucie)

!!!!!! Odchody žáků se řídí řádně vyplněnou Přihláškou do školní družiny. V případě změny je nutno doložit písemné oznámení s datem a podpisem rodiče – využijte zadní část Družínku – ,,Omluvný lístek k uvolnění….“.

Na telefonické domluvy nebude brán zřetel!

STÁLÉ PROJEKTY ŠKOLNÍ DRUŽINY
1) CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

2) TOULAVÁ BOTA
Jednu sobotu v měsíci vyrážíme do okolí poznávat Beskydy. K těmto akcím jsou zváni i rodiče a sourozenci.

3) ČLOVĚK V TÍSNI
Výtěžek z našeho Vánočního jarmarku zasíláme na vybrané projekty, podporující děti převážně v Africe a Asii.

4) VÝTVARNÉ DÍLNY PRO RODIČE A DĚTI (Vánoční, Velikonoční)

5) DALŠÍ PROJEKTY A AKCE NA JEDNOTLIVÝCH ODDĚLENÍCH