Šance pro život – výukový program pro žáky 8. ročníku

V rámci ŠVP a minimálního preventivního programu probíhaly 17. 12. 2019 v 8. ročnících výukové programy věnované poskytování první pomoci. Odborní lektoři, záchranáři – Foldynová P., Bc.Dětský P., Bc. Dresler P., Bezecný R., DiS.  – se snažili během 4 vyučovacích hodin, na 4 modelových stanovištích, ukázat žákům postupy první pomoci. Každé stanoviště řešilo teoreticky i prakticky jedno téma – resuscitace, obvazové techniky, volání na tísňovou linku a prevenci úrazů. Praktický nácvik volání pomoci, postupu resuscitace, způsobů ošetření různých poranění byl pro žáky velmi přínosný, neboť si sami vyzkoušeli a ověřili své znalosti a dovednosti správně a účinně postupovat při záchraně lidského života.