SAINT-EXUPÉRYHO MALÝ PRINC

Dne 26. února zavítali žáci 6. A do prostor školní knihovny, ve kterých je seznámila s jejím chodem paní učitelka a knihovnice Mgr. Naděžda Koperová. V první části hodiny se děti dozvěděly, jaké knihy si mohou vůbec půjčit i jaký systém zde vlastně funguje. Poté byl na řadě krátký dokument o vzniku knihy – od práce spisovatele a ilustrátora po konečný tisk.

Ve druhé části tohoto programu byl žákům představen francouzský spisovatel Antoine de Saint-Exupéry a jeho kniha Malý princ. Prostřednictvím powepointové prezentace poznali zblízka jeho život i filozofii a potom už nic nebránilo k přečtení úryvku z knihy. Příjemným zakončením byl dárek v podobě záložky do knihy s obrázkem Malého prince, na kterou si měli všichni napsat Saint-Exupéryho citát či myšlenku.

O smyslu této návštěvy v knihovně svědčí hned několik ihned podaných přihlášek včetně zapůjčených knih. Děkujeme paní učitelce Koperové za zpestření výuky českého jazyka a literatury.