ŠACHOVÝ TURNAJ ŽABEŇ

Ve čtvrtek 1.února 2018  jelo pět žáků z 1. stupně s paní učitelkou Muroňovou na šachový turnaj do Žabně. Zde se na základní škole uskutečnil turnaj „O šachového krále a královnu regionu Slezská brána“. Přijelo zde celkem 52 žáků reprezentujících základní školy tohoto regionu. Družstvo každé školy tvořilo vždy 5 hráčů, kteří mohli být z 1. i 2. stupně. Sešli se zde nejlepší malí šachisté našeho regionu, takže konkurence byla veliká.

Po slavnostním zahájení děti odehrály za dopoledne celkem 7 šachových partií. Během čekání na další kolo trávili šachisté čas v hezké místnosti pro školní družinu, kde se seznámili s dalšími hráči, zahráli si různé hry, ale hlavně nechali na chvíli odpočinout své hlavy.

Na závěr proběhlo vyhodnocení nejlepších hráčů z 1. a 2. stupně a také byly odměněny 3 nejlepší školy. Pro děti byly připraveny krásné poháry a medaile, dostaly také upomínkové předměty a domů si odvezly spoustu zážitků ze hry i z hezkého prostředí zdejší školy. Naši školu reprezentovali tito žáci: