ŠACHOVÝ TURNAJ – 2. MÍSTO

V pátek 26. 4. 2019 se zástupci šachistů z 1. stupně zúčastnili již 14. ročníků šachového turnaje obcí povodí Morávky, které se vždy koná na ZŠ v Dobraticích.

Po milém uvítání usedly děti k šachovnicím a začaly hrát. Odehrály celkem 6 kol, samozřejmě s přestávkami, které v místní tělocvičně trávily převážně hrou vybíjené ????. Hlavní však byly šachy. V každém kole jim počítač přidělil stejně vyrovnaného soupeře.

Celkem zde hrálo 47 dětí z těchto škol: z Dobratic, Raškovic, Žabně, Dobré, Nošovic a Lučiny. Našim dětem se letos dařilo. Před posledním kolem měly krásný výsledek a hrály o medaile, ale bohužel jejich spoluhráči byli lepší.  I tak je celkový výsledek za poslední léta jeden z nejlepších. V souboji škol jsme získali krásné 2. místo. Děti ho oslavily dětským šampaňským, které dostaly.