RODINNÉ ŠTĚSTÍ

Rodinné štěstí – básnička, která zazářila na knižním veletrhu a zajistila Aničce Gucké 1. místo

V rámci 8. Ostravského knižního veletrhu byla i letos vyhlášena soutěž o nejhezčí básničku na téma „Moje rodina“. Soutěž byla určena dětem základních škol Moravskoslezského kraje a zapojit se mohlo neomezené množství tříd z každé školy. Letos se do soutěže přihlásilo 272 básnických dílek za celý MSK. Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie.

Ani naši žáci nezaháleli a do soutěže se zapojili. Žákovské básně byly odeslány jak za I., tak za II. stupeň a nějakou chvíli jsme čekali na výsledky. Přečíst a ohodnotit tak velké množství textů pro porotu určitě nebylo jednoduché. Jedním z porotců letošní soutěže byl významný český básník Jiří Žáček. A výsledky, jak porota rozhodla, už známe.

Velmi mě potěšilo, že se Aničce podařilo umístit na krásném 1. místě. Únor byl pro Aničku velmi úspěšný. Získat dvě zlaté „medaile“ v jednom týdnu se jen tak někomu nepodaří. V pátek 2. března, v rámci Ostravského knižního veletrhu, proběhlo vyhlášení výherců, kde si žákyně deváté třídy převzala pěkné knižní ceny, pro celou třídu drobnůstky a poukaz na výlet na známá ostravská místa.

Anička má pro poezii cit. Básně umí přednášet, ale i psát. Výherní text je přiložen k článku. Můžete sami posoudit, že je báseň plná vtipu a lásky.

Simona Carbolová