ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO

Žáci 7. A navštívili ve středu 16. 10. 2019 Střední školu řemesel Frýdek – Místek, ve které probíhá akce s názvem ,,Sdílené učebny“.

Žáci 7. tříd základních škol si zde zkoušejí různé řemeslnické dovednosti a techniky. Tamní učitelé se studenty pro ně připravili velmi zajímavý program – v několika učebnách si žáci mohli ověřit své dovednosti, které se učí studenti oboru instalatér. Vyzkoušeli si například virtuální svařování na simulátorech pro výuku, pájení měděných trubek, spojování plastových trubek pomocí polyfúzního svařování nebo vyměnit zadlabací zámek FAB.

Ve škole panovala klidná atmosféra a dostalo se nám velmi příjemného uvítání. Všichni žáci byli natolik nadšeni, že by ještě rádi zůstali a pro některé z nich je tento workshop nápovědou pro volbu povolání.

Jiří Klich