RECITAČNÍ SOUTĚŽ 1. STUPEŇ

V pátek 15. února 2019 se uskutečnilo školní kolo soutěže v recitaci žáků 1. stupně. Vybraní žáci z 1. až 5. ročníku přednesli báseň svým spolužákům a porotě složené z pedagogů. Děti soutěžily tentokrát ve 3 kategoriích – v 0. kategorii přednášeli naši prvňáčci, 1. kategorii reprezentovali žáci 2. a 3. ročníku a 2. kategorii žáci 4. a 5. ročníku.

V 0. kategorii vybraly paní učitelky 11 prvňáčků, kteří nám přednesli svou báseň. Nejlépe se to povedlo těmto dětem, které se umístily:

na 1. místě Terezka Jurášková, na 2. místě Jan Petržela a 3. místo obsadila Lucie Kohutová

V 1. kategorii vystoupilo se svou básní nejvíce dětí, celkem 16 žáků. Nejúspěšnější z nich byly tyto:

na 1. místě se umístila Viktorie Gavlasová, na 2. místě Jonáš Adam a 3. místo získala Rozálie Ševčíková

Ve 2. kategorii přednášelo jen 9 žáků. Nejvíce porotu zaujali tito chlapci:

1. místo obsadil Antonín Ochman, 2. místo Šimon Jurga a 3. místo Rudolf Kalabis.

Osm výše jmenovaných žáků postupuje do obvodního kola, které se koná v pátek 1. března na ZŠ v Dobré. Všem soutěžícím děkujeme za hezký kulturní zážitek a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Markéta Muroňová