První vydařený ročník Raškovického čtvrtmaratonu zvládli i naši žáci!

První ročník Raškovického čtvrtmaratónu se dá hodnotit jenom kladně. Téměř tři stovky účastníků, přijatelné počasí a bezproblémová organizace. Všechno klapalo jak mělo, a tak se u základní školy v Raškovicích od půl desáté běhalo. Hned na start prvního závodu na 150 m se postavilo téměř 70 !! dětí ročníku 2010 a mladších a bojovalo od prvního do posledního metru. Po nich postupně běhaly další kategorie: mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně, dorostenky a dorostenci. Následovalo vyhlášení a ocenění nejlepších dětí a nechyběla ani tombola.
Žáci naší školy se akce zhostili statečně a probojovali se mezi vytrénované atlety i  na stupně vítězů!

V 11 hodin se potom vydalo na trať čtvrtmaratónu 58 mužů a 24 žen. Běžce čekaly dva okruhy, které v součtu daly 10550 m. Kopečky spojené s nárazovým větrem daly celkem zabrat. Ale odměnou byla pro všechny pamětní medaile, pro nejlepší potom originální poháry a ceny. Ani pro dospělé nechyběla tombola, takže věříme, že z Raškovic odjížděli všichni spokojeni