PRVNÍ ROČNÍK ŠACHOVÉHO TURNAJE „O KRÁLE A KRÁLOVNU ZŠ A MŠ RAŠKOVICE“

V úterý 6. června proběhl na naší škole ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou a SVČ Klíč první ročník šachového turnaje „O krále a královnu ZŠ a MŠ Raškovice“.

Turnaje se zúčastnilo celkově 38 šachových nadšenců z naší školy, kteří na šachovnicích předvedli své šachové dovednosti. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií – turnaj „A“ pro 1. + 2. třídu a turnaj „B“ pro 3. + 5. třídu a tyto kategorie byly dále rozděleny na kategorii dívky a chlapci.

V turnaji „A“ se na prvních třech místech umístili:

1. místo = Renáta Vitásková, 2. A (kategorie dívek) 1. místo = Adam Blabla, 2. A (kategorie chlapců)

2. místo = Sabina Švrčková, 2. B (kategorie dívek) 2. místo = Vladimír Kawulok, 1. B (kategorie chlapců)

3. místo = Elena Kotásková, 2. B (kategorie dívek) 3. místo = Jan Jann, 2. A (kategorie chlapců)

V turnaji „B“ se na prvních třech místech umístili:

1. místo = Karolína Vitásková, 4. B (kategorie dívek) 1. místo = Tom Pánek, 2. A (kategorie chlapců)

2. místo = Laura Jančálková, 3. B (kategorie dívek) 2. místo = Vojtěch Pálenič, 4. A (kategorie chlapců)

3. místo = Klára Skotnicová, 3. B (kategorie dívek) 3. místo = Štěpán Dorociák, 3. C (kategorie chlapců)

V celkovém pořadí oba turnaje ovládly sestry Karolína a Renáta Vitáskovy.

Konečné výsledky a další fotografie z šachového turnaje naleznete zde: http://www.chessfm.cz/content/o-kr%C3%A1le-kr%C3%A1lovnu-z%C5%A1-ra%C5%A1kovice-triumf-d%C4%9Bv%C4%8D

Všem vítězům moc gratuluji a pevně věřím, že si všichni účastníci šachový turnaj užili.

Šachu zdar!

Josef Michálek