První pomoc by měl zvládnout každý

Škola se snaží žákům vštěpovat zejména ty informace, které budou v životě potřebovat nejvíce a na kterých budou stavět svá další důležitá rozhodnutí. Proto si také hned v prvních dnech školy deváťáci vyzkoušeli, jak zvládnou první pomoc, jak by byli schopni pomoci kamarádovi či dospělému v případě potřeby. Vždyť i mezi našimi žáky je mnoho těch, jež mají zdravotní potíže a učí se s nimi žít od mala. Masáž srdce a dýchání z úst do úst asi každý nezvládne, ačkoli by měl, ale zastavit krvácení, obvázat ránu, znehybnit končetinu, podat rychlou pomoc při kolapsu cukrovkáři, či akutně řešit alergickou reakci už dnes patří mezi běžné potřebné zákroky. Žáci pod vedením zdravotní sestry Bc. Ivy Šindelkové, DiS, prokázali, že se na ně můžeme v případě nutného rychlého zásahu spolehnout a že nás na holičkách nenechají.