Protidrogový program v protidrogovém vlaku pro žáky i pro rodiče

Město FRÝDEK-MÍSTEK zajistilo pro naše žáky preventivní program v protidrogovém vlaku REVOLUTION TRAIN, v úterý 24. 4. 2018, na vlakovém nádraží ve Frýdku. Jde o inovativní projekt protidrogové prevence. Má podobu vlaku,v jehož útrobách se žáci i dospělí mohou zblízka bezpečně dozvědět vše o nebezpečí drog. Protidrogový vlak je multimediální mobilní  vlaková souprava , která nabízí žákům jedinečné prostředí pro interaktivní zážitkové vzdělávání. Cílem projektu je maximálně zapůsobit na osobnost návštěvníka vlaku a efektivně tak ovlivnit jeho pohled na zdravý životní styl i prevenci závislostního chování. V šesti vagonech se žáci seznámí s příběhy v multimediálních kinosálech vlaku, následně probíhá interakce s lektorem programu a díky intenzivní simulací vjemů dochází k maximalizaci prožitku a efektivity učení.  Tohoto programu se zúčastní žáci 7. až 9. ročníků. v odpoledních hodinách je vlak přístupný i veřejnosti ale pouze v těchto dvou dnech.