PŘÍBĚHY S NÁDECHEM TAJEMNA

Po čtvrtečním halloweenském večeru jsme také do páteční výuky českého jazyka zařadili toto téma. I naše děti mají rády tajemnou atmosféru a strašidelné příběhy. Proto jsme se v hodinách literární výchovy seznámili s knihami s touto tematikou.

Nedříve jsme nad fotkami ze známé knihy Sirotčinec slečny Peregrínové debatovali a vymýšleli jména a osudy jednotlivým ,,podivným“ postavám. Protože nás zajímavé nápady dětí inspirovaly, pokračovali jsme vyprávěním svých vlastních zážitků. Atmosféra napětí a očekávání pokračovala při četbě strašidelných povídek z knihy Zuby nehty.

Netradiční zážitky nekončily jen čtením, zároveň jsme si při něm pochutnávali na výborných halloweenských dobrotách, které napekly děti spolu s maminkami.

Dana Bednářová