PŘEHAZOVANÁ

Dne 28. února se vybraní žáci 4. a 5. ročníku vydali na krajské kolo v přehazované do Frýdku -Místku. Nominace na tento turnaj přišla až v úterý, jelikož některé školy odřekly svou účast, a proto byl čas na přípravu minimální, tedy vlastně žádný.

Nicméně se nakonec vše podařilo a mohli jsme vyrazit na 6. ZŠ ve Frýdku -Místku, kde celý turnaj probíhal. Náš tým se postupně utkal s dalšími čtyřmi týmy. Nejprve narazil na 1. ZŠ z Frýdku – Místku a velmi smolně prohrál oba sety 15:13, což se nakonec ukázalo jako rozhodující, neboť tým z Frýdku postoupil do republikového kola. Naše družstvo se ale tímto nezdarem nenechalo rozhodit a již v druhém utkání zabojovalo s týmem z Opavy a vyhrálo 2:1 na sety. Hned další zápas s Ostravou dopadl úplně stejně a na závěr přišla výhra 2:0 s týmem z Orlové.

Naši žáci tedy nakonec obsadili krásné druhé místo, což je nečekaný úspěch, vzhledem k tomu, že v okresním kole skončili až na třetím místě. Gratulujeme.

Naši školu reprezentovali: Daniel Strandel, Jakub Gardoš, Marek Michna z 5. B, Vendula Ožanová, Veronika Macková, Ema Bonková a Adéla Šokalová z 5. A a Adam Rusňák ze 4. B třídy.

Děkujeme za vynikající výkon a skvělou reprezentaci školy.

Marek Veselka