PŘEDVÁNOČNÍ CHVILKA V KNIHOVNĚ

Vzdělávací lekce s paní knihovnicí Marií Zemanovou se dne 11. prosince 2019 zúčastnili žáci tříd 6. A a 8. A.

Šesťáci s paní knihovnicí besedovali na téma pohádky, což výborně korespondovalo s nadcházejícími Vánoci. Povídali si o  základních znacích pohádek, jejích autorech (jak českých, tak ze světové literatury) i jaké příběhy vlastně znají. Mimoto si děti poslechly českou pohádku Boženy Němcové „Jak se Honzík učil latinsky“.

Osmáci si připomněli jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů české literatury – Karla Čapka. Byl představen nejen jako spisovatel (zmíněny byly například jeho cestopisy), ale také jako překladatel, dramatik nebo ilustrátor. Slovo přišlo i na Karlova bratra Josefa Čapka a jeho osud za nacistické okupace.