POZVÁNKA NA RAŠKOVICKOU POHORKU

Základní škola a mateřská škola Raškovice zve všechny současné, bývalé i budoucí žáky, rodiče a širokou veřejnost na 15. ročník turistického pochodu Raškovická pohorka v sobotu 26. 5. 2018.

Toto tradiční setkání turistů všech generací, které probíhá většinou na podzim, letos pořádáme jako součást oslav 95. výročí založení školy.  Pro zájemce je proto připravena v 9.00 prohlídka školy, „POHORKU“ startujeme v 9.30 – 10.00.

Příznivci tohoto pochodu budou podle svých možností opět zdolávat 2 trasy: kratší trasa vede od školy na Prašivou, delší od školy přes Jízdárnu na Morávce a Kotař také na Prašivou. Cíl je letos mimořádně na Prašivé, kde od 12.30 bude nejen pro účastníky hrát skupina Paďouři.

Startovné je 30 Kč. Účastníci obdrží na trasu malé občerstvení, v cíli, kam je potřeba dorazit do 16.00, pak dostanou diplom a vlaječku, kterou vyrobili žáci školy.

Turistická akce proběhne za každého počasí, které, jak doufáme, bude pro nás příznivější než na podzim.

Za organizátory přeje krásné zážitky Dana Kuriplachová