POSELSTVÍ KŘESŤANSKÝCH VELIKONOC I, III – 6. A, 6. B, 8. A, 8. B

Besedování o Velikonocích pokračovalo také ve středu 20. března v 6. a 8. ročníku.

Šesťáci stejně jako včera obě třídy devátého ročníku diskutovali o smyslu utrpení, kdy se snažili pochopit některá poselství velikonočních svátků.

Osmáci absolvovali program „Kdo za to může?“, na jehož začátku měli možnost pomocí lana vyslovit, co příjemného i nepříjemného společně prožívají. Na modelových příbězích si vyzkoušeli, že není zcela jednoduché v mnohých situacích určit viníka. Žáci se také zaměřili na biblický příběh o ukřižování a smrti Ježíše Krista.

Žáci 2. stupně tak měli skvělou možnost získat nové poznatky z oblasti kořenů evropského myšlení i kultury a zároveň podívat se na současný svět z jiného pohledu.