OSLAVY 100. VÝROČÍ ŠKOLY BYLY VELKOLEPÉ!

Oslavy stého výročí založení měšťanské školy v Raškovicích jsou za námi. A můžeme konstatovat, že nám vyšlo vše, co jen šlo – od skvělého programu až po počasí. Byla to skutečně velkolepá akce, na kterou můžeme pohlížet jako na naši vizitku a příslib komplexního rozvoje školy v dalších letech.

A co vlastně ve dnech od 20. do 22. června čekalo na návštěvníky? Žáci si pro hosty připravili bohatý program – v průběhu tří dnů se na pódiu představili kupříkladu děti z mateřské školy, sbory Klíček a CARO, divadelní, čtenářský a taneční kroužek a též účinkující soutěže Raškovice mají talent. Celým odpolednem provázely po tři dny senzační moderátorky z 9. A – Viktorie Šebestová (úterý) a Amálie Danková (středa, čtvrtek).

Kulturní program doplňoval výroční jarmark, na kterém si návštěvníci mohli zakoupit výrobky dětí, sami si něco vyrobit nebo si dát něco dobrého na odpolední svačinu. Narazit jsme mohli třeba na úžasné tašky Ekotýmu, pořídit si nádherné keramické výrobky ze školní družiny či ochutnat vynikající perníčky 5. A. Nechyběly ani chemické pokusy i bylinky 9. B nebo výborné občerstvení 6. B a dalších tříd.

Velký zájem rovněž zaznamenaly jednotlivé prohlídky školy a výstava věnovaná historii školy. Zájemci si tak mohli projít nejprve budovu z 60. let 20. století, posléze 3. patro z let 2019-2020, následovala přístavba z roku 2004, výstava ve staré tělocvičně a na závěr tzv. stará budova – zámecký objekt hrabat Pražmů.

Děkujeme všem organizátorům (MŠ, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, ŠD, ŠJ, sekretariát, školníci, paní uklízečky, Obecní knihovna Raškovice) a především účinkujícím dětem za jejich nasazení!

Kristýna Felcmanová