OPIČÍ DRÁHA

Ve čtvrtek 4. května 2023 si děti 1. – 3. tříd opět společně zasoutěžily. Tentokrát však bojovaly každý sám za sebe. Připravili jsme pro ně v hale a tělocvičně soutěže, jejichž součástí byly opičí dráhy.

V hale měly děti možnost si zaskákat v pytlích, házet na cíl, skákat do dálky, podlézat, přeskakovat lano a zkusit si svou zručnost s míči. Ve staré tělocvičně pak měli připravené 2 opičí dráhy, na kterých překonávali různé překážky na zemi, ale i ve vzduchu. Na všech disciplínách pečlivě dohlíželi a zaznamenávali výsledky naši deváťáci. Po absolvování všech stanovišť jsme vyhodnotili nejlepšího žáka v každé disciplíně a v každém ročníku. Byly jim předány sladké odměny a také přívěšek opičky na památku. Pro celkové vítěze z každého ročníku byla vyrobena na památku soška opičáka.

Tento ročník opičí dráhy vyhráli: z 1. tříd byla nejúspěšnější Zuzana Kocichová, z 2. tříd to byl Jan Dias a z 3. tříd byl nejúspěšnější Samuel Gardoš.

Nejlepší soutěžící v disciplínách:

Název disciplíny 1. ročník 2. ročník 3. ročník
skok v pytlích Hnátková Nora Holčáková Adéla Samuel Gardoš
hod na cíl Saloň Jindřich  a   Škvára Jaroslav Holčáková Adéla Gardoš S., Binder T., Felcman A., Foldynová K., Koláček T.
skok z místa Ferfecká Nela   a   Ferfecký Jakub Švrček Vojtěch Binder Tobias
slalom s míči Hnátková Nora Vitásková Renáta Šebesta Jan                  Ševčík Štěpán
přeskoky Svozilová Anastázie Adamus Jakub Janetka Adam
skoky přes lano Kocichová Zuzana Dias Jan Janetka Adam
opičí dráha 1 Kocichová Zuzana Dias Jan Gardoš Samuel
opičí dráha 2 Závodná Magdaléna Dias Jan Država Dominik

Děti si toto sportovní odpoledne užily a někteří z nich nás reprezentovali na lední olympiádě škol v Dobré.

Markéta Muroňová