OPAVA – HLAVNÍ MĚSTO ČESKÉHO SLEZSKA

Žáci osmého ročníku absolvovali dne 29. ledna 2020 dějepisnou exkurzi do Opavy. Kromě prohlídky historického centra města (Horní náměstí, Dolní náměstí, Ostrožná ulice) také zavítali do bývalého dominikánského kostela sv. Václava. Zde se s historičkou Mgr. Ivanou Malouškovou zaměřili především na fresky v přilehlé kapli sv. Dominika a na velkoformátový obraz Zavraždění svatého Václava v hlavní lodi.

Druhá část programu se odehrála v Obecním domě, ve kterém se žáci zúčastnili lekce vztahující se ke stálé expozici s názvem Cesta města. Touto výukou provázela muzejní pedagožka Mgr. Simona Juchelková. V jejím průběhu se žáci dozvěděli základní informace o dějinách města od pravěku do 2. poloviny 20. století, zhlédli krátký film o Opavě, pracovali s historickými artefakty a nakonec v samotných muzejních prostorech vyplňovali pracovní list.