Olympiáda pro žáky I.stupně – Slezská brána

Téměř na konci školního roku organizovala Slezská brána ve spolupráci se ZŠ Sviadnov a atletickým klubem Slezan Frýdek-Místek olympiádu pro žáky prvního stupně, která se konala v pátek 16. června na atletickém stadionu ve Frýdku.

Vždy tři děti z ročníku, kdy musela být zastoupena minimálně jedna dívka, soutěžily v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém, sprintu na 60m a 500 m vytrvalostního běhu.

Všechny děti sbíraly body do soutěže jednotlivých ročníků, ale i do celkové soutěže o nejlepší školu.

Naši žáci si vedli nadmíru dobře a v konkurenci dalších deseti škol vybojovali velmi pěkná umístění. Páťáci a čtvrťáci skončili na prvním místě, druháci byli třetí a prvňáci druzí. Určitě bychom měli šanci vyhrát i celkové vítězství, kdyby žáci třetího ročníku byli kompletní. Bohužel se v našich řadách našli žáci, kteří v den závodu přišli do školy s tím, že se jim nechce a družstvu třeťáků tak chyběl třetí do party. Je to veliká škoda a nezodpovědnost daných žáků.

Nicméně nezbývá, než pogratulovat žákům, kteří tak úspěšně reprezentovali naši školu. Jedná se o tyto sportovce: Filip Čapčuch, Jáchym Foldyna, Vanessa Strašilová, Filip Sikora, Simona Blahutová, Jan Čagala, Veronika Opatrná, Daniel Strnadel, Rostislav Švrček, Vilém Stříž, Adéla Laníková, Barbora Novotná, Marek Šrubař a Jakub Klanica.

Za organizaci Marek Veselka

????????????????