OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 17. ledna 2017 se žákyně 9. B Tereza Havlíková zúčastnila 46. ročníku okresního kola dějepisné olympiády na téma „Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. století“. Soutěž se konala v prostorech Základní školy Jiřího z Poděbrad ve Frýdku-Místku.

V tvrdé konkurenci si Tereza vedla velice dobře a obstála ve svých dějepisných znalostech na výbornou. Z celkového počtu 33 přítomných mladých historiků se umístila na krásném a chvályhodném 15. místě. Kromě samotné olympiády ve formě písemného testu měla Tereza s ostatními soutěžícími možnost v rámci odborné lekce nahlédnout do knihovnické praxe.

Do naší školy tak na prahu roku 2017 úspěšně nedoputoval pouze Terezin účastnický list, ale rovněž motivace pro ostatní žáky v podobě zapojení se v dalších letech do podobných soutěží.

Nejlepší historičce naší školy gratulují učitelé dějepisu Tereza Muroňová a Pavel Březinský

D_OL_2017_-_T._Havlíková_9._B (2)