OKRÁŠLENÍ ŠEBESTOVY KAPLE

V pátek 16. června 2017 třída 9. A okrášlila formou úklidu Šebestovu kapli, jež se nachází v samotném sousedství základní školy. Stalo se tak v rámci výchovy ke vztahu ke kulturně historickému dědictví, která je nedílnou součástí výuky dějepisu.

Žáci si též poslechli základní informace o historii této obecní památky, která byla postavena v roce 1849 na pozemku sedláka Františka Šebesty. Protože se jedná o jedinou kapli s věží na území obce, přezdívalo se jí „Raškovický kostelíček“. Akce se konala pod záštitou a za účasti moráveckého faráře Mgr. Mirosława Edwarda Jesela, jenž děti podpořil svou pomocí a poté je odměnil finančním obnosem.

Děkujeme tímto panu faráři za příjemně strávené ráno v jedné z raškovických památek, která tvoří dědictví našich předků.

Pavel Březinský

Okrášlení_kaple_9._A_(3) Okrášlení_kaple_9._A_(2)