OD EZOPA PO KARLA HAVLÍČKA BOROVSKÉHO

Poodhalit tajemství bajek se dne 23. února 2018 vydala do obecní knihovny v Raškovicích třída 6. A. Paní knihovnice Marie Zemanová si pro žáky připravila výukový program zaměřený na bajky, který zahájila obecně výkladem o významu a poslání tohoto literárního útvaru. Poté se s dětmi zaměřila na četbu a rozbor jednotlivých bajek řeckého otroka Ezopa a ruského bajkaře Ivana Andrejeviče Krylova.

Knihovnu navštívila rovněž třída 8. A. Ta ale měla na pořadu dne jiné téma – národní obrození. V průběhu besedy se žáci s paní Zemanovou pobavili co to národní hnutí vůbec je, vymezili tento termín jak obsahově, tak časově. Nechyběl ani výčet nejvýznamnějších osobností od Karla Jaromíra Erbena, přes Boženu Němcovou, ke Karlu Havlíčku Borovskému. Zmíněni byli též historik František Palacký či jazykovědci Josef Dobrovský a Josef Jungmann. Žáci si tak připomněli důležité téma spjaté s vývojem českého jazyka i literatury a své znalosti ze školní výuky si ještě více upevnili.