O Raškovické pohorce

A máme za sebou docela úspěšný 13. ročník Raškovické pohorky, který jsme v sobotu 17. září 2016 uspořádali opět pro žáky, rodiče a veřejnost. Je překvapivé, že příznivce tradičního turistického pochodu neodradila od účasti ani předpověď počasí, jež na tento den vynechala popis zahrnující výrazy slunečno, polojasno nebo příjemných 20 °C, ani skutečnost, že se ještě v okolí konala řada zajímavých akcí. Na start ke škole přišlo, případně přijelo v kočárku, celkem 55 účastníků ve věku od jednoho roku do šedesáti čtyř let a čtyři pejskové. Ještě hodinu před začátkem pršelo či mrholilo, ale pak se na dopoledne počasí umoudřilo, takže většina ze 41 turistů stihla projít kratší trasu přes Prašivou do cíle v Rybárně ve Vyšních Lhotách ještě v přijatelném stavu. V poledne překvapil vydatný déšť především 14 odvážných účastníků, kteří si vybrali trasu přes Demlovice, Jízdárnu, Kotař a Prašivou. Ale i přesto všichni v pořádku dorazili do 15.30 do cíle, kde obdrželi diplomy a vlaječky, které pro letošní „pohorku“ namalovala děvčata devátého ročníku naší školy.

Děkuji za pečlivou výtvarnou práci Lucce Carbolové, Nikol Jančíkové, Katce Muroňové, Terce Šamajové z 9. A, Terce Havlíkové, Kamile Kašíkové, Sáře Kollárové, Renátě Miskové a Pavle Sabelové z 9. B. Naše akce by se nemohla konat bez obětavé pomoci žáků a dospělých, kteří na osmi stanovištích razítkovali účastnické listy a kontrolovali, zda všichni účastníci trasami prošli a nikdo se neztratil. Děkuji mnohokrát za výbornou spolupráci při organizaci Raškovické pohorky paním Mirce Hopjákové, Stáni Černé, Simoně Carbolové, Ivě Kovalčíkové a Míši Pavelkové, žákům z 6. B Martině Luxové, Kamile Foldynové, Markovi Borisovi, Matějovi Rozehnalovi, Rosťovi Pěnčíkovi a jeho tatínkovi, Vendě Vroblové a Zuzce Šnytové, žákům z 8. B Bětce Hlisnikovské, Pepíkovi a Barči Plhalovým a našim bývalým žákyním – dnes gymnasistkám – Klárce Pavelkové a Lucce Maslowské. Velké poděkování za milé přivítání a poskytnutí útočiště v cíli pochodu patří osazenstvu Rybárny, především paním Radce Kohutové a Lucii Pánkové. „Pohorku“ významně podpořili žáci družiny a jejího turistického kroužku Toulavé boty, kteří se svými vedoucími – Dášou Vepřekovou a Terezií Štěrbovou – zdárně pochod zvládli a navýšili počet účastníků. Mnohokrát děkuji za pomoc třídním učitelům 1. – 9. ročníku a paním učitelkám z oddělení předškoláků naší mateřské školy, kteří ve spolupráci se žáky a rodiči odevzdali lístečky s informacemi o předběžné účasti, takže jsme mohli včas zajistit ušití vlaječek.

Blahopřejeme všem účastníkům a s přáním mnoha krásných turistických zážitků Vás zveme na 14. ročník Raškovické pohorky v září 2017.

Za tým organizátorů Dana Kuriplachová