Nocovali jsme s Andersenem

20170401_063059Noc s Andersenem byla opravdu nocí nesoucí se v duchu nových dobrodružství .   Soutěžilo se, četlo , jedlo a hlavně moc nespalo J. Parta správných školáků lačnících po nezapomenutelných zážitcích se pomalu scházela v podvečer 31.března obtěžkána batožinou nabalenou tak na celý víkend. Celkem 52 dětí z 3.-5. tříd se rozdělilo na 10 soutěžících skupin. Nemilosrdný los rozdělil nerozlučné kamarády , aby poznali nové přátele napříč ročníky. Nejpřínosnější to bylo pro naše třeťáky, kteří si žijí svým odděleným školním životem na staré budově. Po vyluštění počáteční šifry, kde se děti dověděly téma večera , převzali hlavní slovo žáci druhého stupně, kteří si připravili pro děti pěknou prezentaci , ve které seznámili všechny přihlížející s hrdiny starého Řecka. Ano, téma letošního Andersena byly STARÉ ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI. Během chvíle si každý našel svého oblíbeného hrdinu a vžil se do zajímavých příběhů jejich života. Po chvíli nastalo opravdové soutěžení . V deseti třídách si pod vedením bedlivého oka p.uč.Terky Muroňové připravili žáci zajímavé kvízy s hrdiny starověkého Řecka. Najednou se cítili jako doma i naši milí Řekové a byli silnou oporou ve svých týmech. Křížovky, osmisměrky, doplňování vynechaných slov do textu, hledání správných názvů hrdinů a spoustu dalších naučných úkolů plnili se zaujetím. Po vyčerpávající hodince se všichni s chutí pustili do večeře. Výborný guláš vlil opět všem sílu do žil.

V druhé části večera si p.uč.Theuer připravil pro děti spoustu zajímavých činností, které prověřily u všech důvtip i fyzičku. Jednotlivé skupinky se pokoušely zabít Medúzu, vžít se do Ikara, když skákali postupně všichni z žebřin do žíněnek, i na čas dostat pryč Trojského koně ze svého území. Značně unaveni se pustili s chutí do všech dobrot, které nám upekly úžasné maminky.

Pozdě večer jsme se s dětmi rozloučili bájemi čtenými v našem školním rozhlase. Zachumlaní ve spacácích postupně usínali. Noc se brzy překlenula v ráno. V ranních soutěžích si jednotlivá družstva nasbírala poslední body a s netrpělivostí očekávali hodnocení celého dvoudenního klání.

Vyhrálo družstvo Rebelů vedené Vojtou Ochmanem. Gratulujeme.

Věřím, že všichni odcházeli s úsměvem a plni nových zážitků.

Děkuji všem, kteří nám pomohli uskutečnit tuto Noc s Andersenem. Po celou dobu ochotně pomáhali Terezka Muroňová, Martin Theuer, Radana Hlisnikovská a Lucka Pánková. S dobrým týmem za zády jde vše snáz, a tak jim velmi děkuji za pomoc. Stejně tak i všem maminkám, které ochotně napekly a nakrmily nás. J Děkujeme.

Těším se na příští ročník

Vendula Chodurová

20170331_193042 20170331_212320 IMG_0140 IMG_0191 IMG_0196